Вступ до Ліцею

Поради учневі Дніпровського ліцею №91 ДМР

1. Не чекай, коли тебе хтось "відкриє". Розкрийся сам, повторюй про себе: Я хочу, я зможу, я зроблю. Успіх приходить до тих, хто його прагне.
2. Придивляйся і вчись. Намагайся зрозуміти, що ті, хто досяг успіху, діють не так, як ти. Вся справа в сумлінності, витримці, самовіддачі. А ще - тренування, вміння вчитися на власних помилках.
3. Переслідуй свою мету. Сформулюй конкретну ідею, а не поринай у туман мрії.
4. Визнач цінності в житті. Хто не може зосередитись - приречений на невдачу.
5. Визнач першочергові завдання в роботі.
6. Працюй за планом. Довготермінові плани також слід готувати завчасно.
7. Подобайся сам собі. Намагайся зрозуміти свої кращі риси і розвивай їх.
8. Контролюй час. Залишай час для роздумів, відпочинку, спорту.
9. Перепитуй себе: чи дійсно потрібно те, що збираєшся зробити?
10. Вгамовуй стрес. Знімай нервозність у роботі. Змагайся з психологічним дискомфортом. Намагайся зрозуміти причини збоїв у поведінці.
11. Змирись зі стресом, якщо не можеш його подолати. Стрес і депресія маютьсвої цикли. Друге дихання можливе не тільки у спорті.
12. Рухайся. Хто хоче чогось досягти, повинен завжди бути у "формі". Відпочивай, бігай, плавай. Не давай застоюватись тілу і духу. Тренуй мозок і тіло.
13. Розвивай позитивне мислення. Песимізм не покращує якості життя. Кажи собі "Хочу більшого!".
14. Будь рішучим. Спочатку збагни, в чому проблема і як за неївзятися. Потім перевір, якими засобами володієш, чи достатньо їх. Врахуй всі "за" і "проти". І тоді приймай рішення. Проконтролюй результат.
15. Розподіляй обов`язки. Використовуй енергію та інтелект інших на спільну користь.
16. Заохочуй інших. Надихай на корисні вчинки друзів. Випромінюй хороший настрій.
17. Нічого не відкладай.
18. Прислухайся до інших.
19. Будь передбачливим. Поміркуй заздалегіть, які перешкоди тебе чекають. Це збереже час та енергію. Врахуй ступінь ризику.
20. Довіряй власним відчуттям. Розум не всесильний. Вибирай варіанти, щукай кращий. Залучай до вибору варіантів друзів. Фантазуй. Геніальним ідеям нерідко передували фантазії.

Сім батьківських заповідей

1. Не вважайте дитину своєю власністю - вона Божа.
2. Любіть її такою, якою вона є, навіть якщо вона не надто талановита, не в усьому досягає успіху...
3. Не очікуйте, що вона виросте саме такою, якою хочете ви, - допоможіть їй стати собою.
4. Запам`ятайте: найголовніший ваш обов`язок - розуміти й втішати.
5. Не переймайтесь, якщо не можете чогось зробити для сина чи дочки. Найгірше, якщо можете, але не робите.
6. Усвідомте: для дитини зроблено не все.
7. Не очікуйте на вічну вдячність: ви дали життя своїй дитині, вона віддячить вашим онукам.

Почуйте серцем голос Вашої дитини

- Окрім їжі, дайте мені тепло сердечність, безпечний спокій і вашу любов.
- Дозвольте втішатися моїми замислами у цьому дивному світі постійних змін.
- Дозвольте у міру своїх сил сідати, соватись, вставати, ходити, бігати, лазити, скакати.
- Не кажіть, що я співаю, бавлюся чи експериментую "Забагато, задовго, зачасто".
- Дозвольте мені ставити питання і отримувати чесні відповіді, а також експериментувати, шукати і досліджувати.
- Не ідентифікуйте ваші почуття і думки з природними потребами мого організму.
- Не карайте мене, коли я й так переживаю за невдачі, сама ж бо невдача є вже карою для мене.
- Говоріть до мене серцем, очима, посмішкою, вашими руками: ваші слова не завжди мені зрозумілі.
- Нехай довкола мене живуть гарні і лагідні люди.
- Нехай тут царює мир - передумова мого розвитку.
- У вашій хаті відпустіть мені у власність один куточок і частину вашої уваги та вашого часу.
- Навчіть мене розуміти й відчувати красу і тішитися - радіти з усього, хоч би навіть і з найбільшою дурнички.
- Підтримуйте та заохочуйте мене до праці, навіть і тоді, коли я роблю ще сотні помилок.
- Будьте терплячі до мого безладдя, я ж бо є тільки дитиною і учнем.
- Надайте і мені частину відповідальності, вимірену до моїх сили і моїх можливостей.
- Навчіть мене брати участь у забаві, зайнятті і праці.
- Зважайте на мої забави і з них робіть висновки, як даватиму собі раду із життя і його труднощами.
- Коли загадаєте мені зробити це або те, скажіть також "як" і "чому".
- Учиніть усе, щоб я відчувала свою значимість і потрібність для вас, своє місце у планах вашої родини та школи.
- Будьте до мене доброзичливі та лояльні, щоб я навчалася відплачувати іншим людям тим самим.
- Покажіть, як дотримувати обіцянки, слова.
- Не думайте про мене лише як про немовля, коли я хочу рости і бути великою.
- Нехай ніколи не боюся втратити Вашу любов.
- Не накидайте мені Ваших переляків і острахів.
- Допоможіть мені потроху перемагати біль і марні забаганки, і тішитися майбутніми радощами.

- Навчіть мене рівноваги, коли ви на мене гніваєтеся, але не боятися гніву, коли він справедливий і виправданий.