24 груд. 2023

Напередодні різдвяних і новорічних свят учитель української мови та літератури Гончаренко Ольга Володимирівна провела засідання клубу "РізномаЇЖжя" разом з 8 класом. Учні дізналися не тільки про різноманітні українські святкові та буденні страви. Довідались також і про те, що крім українців жоден з індоєвропейських народів не мав звичаю пекти пироги. Пиріг був символом астрального бога Місяця. А каша була символом продовження роду, і перед Різдвом саме кашею діти обмінювалися зі своєю бабусею. Також дізналися про давній закон наших предків - об'єднання людей через їжу, традиційну форму спілкування всієї родини. Діти спробували себе в ролі поетів: за заданими римами створювали вірші про традиційні українські страви.