Увага! Експрес-інформація Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області щодо попередження загибелі людей на водних об'єктах у зимовий період.

5 лют. 2016

Вже з початку цієї зими на водоймах області загинув 1 громадянин, врятовано три підлітка. Так, о 16:55 14 грудня поточного року до служби порятунку "101" надійшло повідомлення про надзвичайну подію з людьми на воді, яка виникла на річці Дніпро на житловому масиві "Парус-1" в Ленінському районі міста Дніпропетровськ. Унаслідок крихкого льоду п'ять юнаків не могли потрапити до берега через протоку між островом та набережною житлового масиву "Парус-1". На допомогу постраждалим були направлені рятувальники аварійно-рятувальної частини на водних об'єктах на човні "Марс-700". До прибуття підрозділу двоє юнаків самостійно дісталися до берега. Трьох хлопців співробітниками ДСНС було врятовано з крижаного покрову річки Дніпро та доставлено до берега.

Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області звертається до мешканців та гостей Дніпропетровщини утримуватись в такі дні від виходу на тонкий лід, який утворився на маленьких озерах та затоках річок, і застерегти від цього своїх дітей. Завзятим рибалкам також слід пам'ятати, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходження на льоду.

У будь-якому випадку необхідно дотримуватись нескладних правил безпеки. По-перше, не слід пробивати поруч багато лунок - відстань між ними має бути  5-6 метрів. Не можна збиратися великими групами на одному місці та ловити рибу поблизу вимоїн (навіть якщо там клює найкраще). Не свердліть лунки на переправах, а також занадто далеко від берега. В ідеалі непогано мати рятувальний жилет. Верхній одяг - важкі кожухи та бушлати - тримайте розстебнутими чи, принаймні, не затягуйте їх пасками, щоб у разі небезпеки можна було їх легко позбутися.

Якщо вже провалилися під лід - не панікуйте. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому і утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати лід і без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми чи спиною. Допомагайте собі, як при плаванні, ногами. Вибравшись на лід, відкотіться від лунки, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду таким чином перевірена. Поводьтеся обережно до самого берега, як би холодно вам не було, не поспішайте - вдруге вам може не вистачити сил на боротьбу. І тільки коли ступите на тверду землю, біжіть у тепло, або щоб зігрітися. <p monotype="" corsiva';="" font-size:="" 20px;="" line-height:="" normal;="" text-align:="" justify;="" background-color:="" rgb(125,="" 200,="" 240);"=""> Якщо на ваших очах під лід провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу - це її підбадьорить. Оскільки ви у певній безпеці, маєте думати і реагувати швидко та послідовно, підтримуючи постраждалого зваженими порадами. Візьміть лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них до ополонки, широко розкидаючи при цьому руки. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет. До самого краю ополонки не  підповзайте, а киньте потопаючому з відстані 3-4 метрів пасок, шарф, мотузку або протягніть лижу, дошку і поволі витягуйте його на лід. Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і не гайте часу - у крижаній воді людина швидко мерзне, мокрий одяг тягне її на дно. Надавши допомогу, повзіть разом з постраждалим з небезпечної зони.<p monotype="" corsiva';="" font-size:="" 20px;="" line-height:="" normal;="" text-align:="" justify;="" background-color:="" rgb(125,="" 200,="" 240);"=""> Якщо ситуація дуже складна, зателефонуйте на 101 - у Службу порятунку, і вам допоможуть рятувальники-фахівці.